Powiat Oleski z kolejną wyremontowaną drogą. Tym razem łączącą Olesno z Dobrodzieniem. To przed remontem w okolicach Dobrodzienia, a konkretnie Bzionkowa było niebezpiecznie. W tym miejscu szczególnie dochodziło do wypadków. To również tutaj w ciągu doby przejeżdża ponad 7 tysięcy samochodów. Teraz zdecydowanie będzie bezpieczniej.

Zbudowano w tym miejscu jeden z najdłuższych mostów w regionie. Ma on 180 metrów, jego specyfika polega na tym, że ma łuk w poziomie i w pionie. Największe kłopoty mieli geodeci, aby odpowiednio wytyczyć bieg tego mostu. Ta droga łączy Opolszczyznę z Gliwicami oraz lokalnie niezwykle potrzebne połączenie Olesna i Dobrodzienia.

sdr

Inwestycja została zrealizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Jej całkowity koszt to prawie 21 milionów złotych, z czego dofinansowanie unijne wyniosło 19,9 milionów złotych.

Tutaj Mamy po wielu latach dokończoną inwestycję. Zaczęło się od obwodnicy Dobrodzienia, która była budowana przez GDDKiA, my zaprojektowaliśmy również obwodnicę miasta. Naszym zamiarem jest wyprowadzenie samochodów ciężarowych z Dobrodzienia.

Już za chwilę ogłaszamy przetarg związany z jej budową. Po latach oczekiwań przez centrum tego miasta przestaną jeździć tiry. Z ulgą odetchną mieszkańcy. Rynek w Dobrodzieniu stanie się miejscem wypoczynku. Trwa jego rewitalizacja. Dodam, że zaplanowaliśmy kilka lat temu strategiczne inwestycje drogowe w województwie opolskim na dwóch osiach. Olesno-Dobrodzień-Zawadzkie-autostrada oraz Namysłów – Czarnowąsy – Opole w kierunku autostrady. Zapowiedzi urzeczywistniają się..