2 miliony 600 tysięcy złotych zostanie zainwestowanych w informatyzację szpitala w Głubczycach. Dzięki temu cała dokumentacja pacjenta natychmiast trafi do lekarza czy laboratorium. Zbędne będzie oczekiwanie na papierowy wydruk wyników czy kart chorobowych.

Wszystkie bazy danych szpitala w Głubczycach będą zespolone w jeden system. To duże udogodnienie zarówno dla lekarzy jak i pacjentów. Już w przyszłym roku możliwe będzie zarejestrowanie się do specjalisty w głubczyckim szpitalu bez konieczności wychodzenia z domu. To wszystko dzięki elektronicznej rejestracji. System automatycznie poinformuje sms-em o zbliżającym się terminie wizyty. Po badaniach możliwość wglądu do wyników będzie miał zarówno lekarz jak i pacjent. Dokumentacja medyczna będzie elektroniczna. Dzięki temu lekarze będą mogli natychmiast zapoznać się z szczegółową historią leczenia pacjenta. W systemie będą wyniki badań, zarówno te sprzed kilku lat, jak i bieżące. Tomasz Janek zastępca dyrektora szpitala do spraw administracyjno-technicznych głubczyckiego szpitala twierdzi, że to rewolucja..

Lekarze dzięki systemowi będą mogli prowadzić również konsultacje medyczne z specjalistami z innych szpitali.

Nowoczesne rozwiązania wpłyną również na to, że część pacjentów, którzy dziś trafiają na oddział, pozostanie w domu. Dzięki specjalnie zaprogramowanemu tabletowi, część badań będzie można wykonywać samodzielnie. Urządzenie „krok, po kroku” poprowadzi chorego i podpowie jak je przeprowadzić.

W ramach programu e-usług medycznych dodatkowo zostanie zmodernizowana serwerownia w szpitalu, dokupionych będzie 60 komputerów, które uzupełnią dotychczasowy system.

– Przyzwyczailiśmy się do aplikacji ułatwiających nam życie. Większość z nas ma do czynienie z bankowością elektroniczną. Teraz czas na wprowadzenie podobnych rozwiązań w szpitalach. Cieszę się, że szpital w Głubczycach podjął się tego zadania.

W ramach projektu zostaną przeszkoleni lekarze oraz cały personel medyczny.

Pamiętajmy, że szpital w Głubczycach realizuje również program w ramach Opolskie dla Rodziny, który pomaga m.in. w zwalczaniu otyłości.