Bezpieczeństwo naszych rodzin, kierowców, podróżujących to cel jaki przyświeca nam przy kolejnych inwestycjach na opolskich drogach. Właśnie z myślą o poprawie bezpieczeństwa realizujemy dwie nowe inwestycje: obwodnicę Malni i Choruli oraz wiadukt w Gogolinie.

Inwestycje zostaną zrealizowane głównie z wykorzystaniem pieniędzy z Unii Europejskiej. To będą bardzo dobrze zainwestowane ponad 41 000 000 zł.

Co to oznacza dla mieszkańców Gogolina, Opola i okolic?

Obwodnica o długości 6,1 km będzie poprowadzona nowym śladem drogi wojewódzkiej nr 423. Droga, omijając Malnię i Chorulę od północy, doprowadzi ruch do skrzyżowania dróg wojewódzkich 423, 424 oraz 409 – do ronda pomiędzy Krapkowicami a Gogolinem.   Dzięki temu Opole zyska bezpośrednie połączenie z węzłem autostradowym „Gogolin”, a mieszkańcy Malni i Choruli odetchną od ruchu ciężarówek.

Druga inwestycja to wiadukt nad torami kolejowymi w Gogolinie, warty 30 000 000 zł. To wyczekiwana inwestycja od dawna nie tylko przez mieszkańców, ale wszystkich kierowców, którzy dziś długie minuty czekają na zamkniętym przejeździe. Tu podziękowania dla burmistrza Gogolina Joachima Wojtali, który sfinansował projekt budowlano-wykonawczy.

Szczególne podziękowania dla całego zespołu z dyrektorem Bartkiem Horaczukiem z Zarządu Dróg Wojewódzkich, który przeprowadził projekty do skutecznego finału. Teraz czas na wykonawców. Trzymam kciuki.