Wielcy mistrzowie, trenerzy, historia Polskiego sportu spotkała się w teatrze im. J. Kochanowskiego. Wszystko za sprawą 50-tego plebiscytu NTO.

Spotkania po latach, wspomnienia, emocje i radość. Wielkich osobistości w opolskim sporcie na przestrzeni lat było mnóstwo. W piątek spotkałem Jadwigę Wilejto, Romana Wójcickiego, Franciszka Surmińskiego, Antoniego Piechniczka, Jerzego Szczakiela, i można by wymieniać jeszcze długo. Wspominając ich, zawsze człowiek czuje wzruszenie. Każdy z nominowanych zasługiwał na tytuł najlepszego. To jest wspólnota, która najczęściej uśmiecha się do siebie. Tutaj nie chodzi tylko o rywalizację i wynik sportowy, ale również o uprawianie sportu, który daje satysfakcje.

Wielu naszych mistrzów od nas już odeszło, a lista ich długa: Joachim Halupczok, Stefan Leletko, Engelbert Jarek, Stanisław Szozda. Zostaną zawsze w naszej pamięci, kibiców, kolegów, czy podopiecznych.

Zobacz zdjęcia z Gali Sportowca Roku i 50-lecia tego plebiscytu

Sport kształtuje charakter. Rywalizacja i porażki przygotowują do życia zawodowego i dorosłego. Sukces, zwycięstwo świetnie smakują. Ale to porażki są największym nauczycielem, jeśli mamy w sobie na tyle siły, by ponownie wstać i walczyć. Jednak musimy być do tego przygotowani, mieć wokół siebie ludzi, trenerów, opiekunów, rodzinę, którzy wspierają sportowca w codziennych zmaganiach. Po sukcesie, porażce, po kilku dniach trzeba wstać do kolejnego współzawodnictwa. Tak jak w życiu. Jak w słowach piosenki Budki Suflera „ A po nocy przychodzi dzień, A po burzy spokój,”.

Dziękuję za wspaniały wieczór i mam nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie, w jeszcze szerszym gronie.

A poniżej link do relacji z tego wydarzenia.

Gala Sportowiec Roku nto 2017. Zapraszamy do oglądania

Publiée par Nowa Trybuna Opolska NTO sur vendredi 9 février 2018