Narodziny dziecka to najważniejsze wydarzenie w życiu każdej mamy, taty. Cieszymy się narodzinami każdego nowego dziecka. Chcemy symbolicznie powitać nowonarodzone dzieci i otoczyć opieką.

„Kocyk dla maluszka” to akcja, która zrodziła się w  trakcie realizacji programu „Opolskie dla Rodziny” i kampanii „Opolska Mama Ma Moc”. Każda mama, która urodzi dziecko w jednym ze szpitali w regionie, otrzyma kocyk, książkę „Oczami mamy i taty” oraz list, dzięki któremu dowie się o możliwości skorzystania z porad i badań profilaktycznych, przygotowanych dla najmłodszych i ich rodziców. Przyszłe mamy mogą skorzystać z badań prenatalnych, a przyszli rodzice mogą uczestniczyć w bezpłatnych szkołach rodzenia.

Przeznaczyliśmy 60 milionów złotych na program skierowany do mam i dzieci. Do tej kwoty należy dodać 10 milionów złotych z budżetu państwa. Dzięki tym pieniądzom można zaopiekować się mamą, która jest w ciąży i już po narodzinach dziecka.

Akcja „Kocyk dla maluszka” jest tylko symbolem wielu działań skierowanych do mam i ich pociech. Dzieci to nasz największy skarb i przyszłość.