Poświęcone 30 minut, 26 maja, może wystarczyć, aby zmienić, to co nas tak bardzo boli, uwiera i co powoduje wstyd Polski w Unii Europejskiej.
5 lat temu w trakcie pełnienia roli posła w polskim parlamencie zrezygnowałem na rzecz pełnienia funkcji marszałka województwa opolskiego. Świadomy wybór, świadoma szansa, aby zarządzać najmniejszym województwem w Polsce w sposób bezpośredni. Województwo podobnie jak Dolny Śląsk to miejsce wyjątkowe. Mniejszości narodowe, silna Mniejszość Niemiecka i zarazem dobrzy gospodarze, ludzie którzy przybyli tutaj z kresów wschodnich, prawie tyle samo przyjechało z centralnej Polski.
Wielokulturowość, wielowątkowość i różnorodne potrzeby z tym związane. I ten region taki jest, i taki jest Dolny Śląsk, bo jesteśmy bardzo do siebie podobni i ze sobą związani, zarówno naszymi rodzinami, naszymi sprawami zawodowymi czy wreszcie studenckimi.
Będąc marszałkiem przez 5 lat zarządzałem i zarządzam funduszami europejskimi. Jesteśmy liderem w Polsce w zarządzaniu funduszami europejskimi.
Dlatego, że przede wszystkim bardzo dobrze wsłuchujemy się w tych, którym te pieniądze ułatwiają życie.

Poniżej film z moim wystąpieniem na konwencji Koalicji Europejskiej we Wrocławiu.