Po raz dwudziesty nagrodziliśmy animatorów kultury. Nagrody pieniężne otrzymało 13 osób, które działają w swoich środowiskach lokalnych, zaś 17 osób dostało wyróżnienia. Jedni kierują domami kultury, inni orkiestrami czy też prowadzą zajęcia wokalne. Są wśród nich również instruktorzy tańca, założyciele stowarzyszeń. kulturalnych, prowadzący zespoły, a także bibliotekarze i pracownicy muzeów

Dzięki ich pasji, zaangażowaniu i talentowi możemy z zachwytem uczestniczyć w różnorodnych formach projektów kulturalnych. Z uwagą i wielką życzliwością obserwuję aktywność  i dokonania twórców i animatorów kultury, instruktorów, nauczycieli pracujących i tworzących w naszym regionie. Pod ich okiem, rozwijają się młode talenty, osiągają sukcesy na ogólnopolskich imprezach i festiwalach. Nasi młodzi artyści znakomicie promują region  w kraju i poza jego granicami, bez wątpienia są jego najlepszymi ambasadorami. W trakcie uroczystości zadeklarował, że samorząd województwa nadal będzie wspierał w sposób znaczący opolską kulturę, a także honorował i promował jej animatorów i twórców.

Ludzie kultury nagrodzeni

XX Jubileuszowa Gala Nagród dla Animatorów i Twórców Kultury w tym roku odbyła się w Teatr Kochanowskiego w Opolu.Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Marszałek Andrzej Buła wręczając nagrody powiedział – To właśnie dzięki ich pasji, zaangażowaniu i talentowi możemy z zachwytem uczestniczyć w różnorodnych formach projektów kulturalnych. Z uwagą i wielką życzliwością obserwuję aktywność i dokonania twórców i animatorów kultury, instruktorów, nauczycieli pracujących i tworzących w naszym regionie. Pod ich okiem, rozwijają się młode talenty, osiągają sukcesy na ogólnopolskich imprezach i festiwalach. Nasi młodzi artyści znakomicie promują region w kraju i poza jego granicami, bez wątpienia są jego najlepszymi ambasadorami. W trakcie uroczystości zadeklarował, że samorząd województwa nadal będzie wspierał w sposób znaczący opolską kulturę, a także honorował i promował jej animatorów i twórców.Na finał tego wydarzenia wystąpiła Natalia Zastępa, stypendystka marszałka województwa – jeden z „marszałkowskich talentów”.

Publiée par Województwo Opolskie sur Mardi 8 octobre 2019

Czytaj więcej o gali