„Centrum Badań i Innowacji w Chorobach Cywilizacyjnych – Chorobach Sercowo-Naczyniowych i Chorobach Kręgosłupa USK w Opolu” powstanie w zaadoptowanej na ten cel dawnej szpitalnej pralni.

Będą tam laboratoria, sale zabiegowe i nowoczesny sprzęt. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego, a unijne dofinansowanie wyniesie 17 milionów 200 tysięcy złotych. W piątek podpisano umowę na realizację tego projektu.

Super nowoczesne centrum leczenia chorób kręgosłupa i serca

„Centrum Badań i Innowacji w Chorobach Cywilizacyjnych – Chorobach Sercowo-Naczyniowych i Chorobach Kręgosłupa USK w Opolu” powstanie w zaadoptowanej na ten cel dawnej szpitalnej pralni w Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu . Będą tam laboratoria, sale zabiegowe i nowoczesny sprzęt. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego, a unijne dofinansowanie wyniesie 17 milionów 200 tysięcy złotych. Dziś podpisano umowę na realizację tego projektu.

Publiée par Województwo Opolskie sur Vendredi 10 juillet 2020

Centrum będzie się specjalizowało w diagnostyce obrazowej. Lekarze będą współpracować z innymi ośrodkami w Polsce. Będzie to również okazja do wymiany doświadczeń i zasobów sprzętowych między ośrodkami badawczymi.

To jest początek nowej ery badań w województwie opolskim. Prowadzone będą tutaj badania przesiewowe, z których będzie mógł korzystać każdy zainteresowany.