Gdy rozpoczęła się pandemia koronawirusa byliśmy niepewni przyszłości. Wielu z naszych najbliższych, przyjaciół, znajomych czy sąsiadów odeszło lub znacznie podupadło na zdrowiu w wyniku infekcji wywołanej koronawirusem. Wielu z nas musiało przewartościować swoje życie i starać się poukładać je na nowo.
Wszyscy podejmowaliśmy starania, by zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz swoim bliskim. Czy to jako samorząd województwa czy osobiście jako ludzie, mieszkańcy Opolszczyzny i odpowiedzialni obywatele naszego kraju. Nie da się ukryć, że nasza rzeczywistość uległa diametralnej zmianie. Odwrót jest możliwy, ale wszystko jest w naszych rękach.
Przełomowy okazał się moment pojawienia pierwszych szczepionek. To właśnie wówczas zaczęliśmy nieśmiało żywić nadzieję, że nasze życie może w końcu wrócić na właściwe tory. Znaczne poluzowanie restrykcji i widok ludzi bez masek budzi w naszych sercach radość. Jednak, abyśmy mogli odetchnąć z ulgą bardzo ważne są szczepienia.
Zróbmy zatem wszystko, co możliwe, aby temat pandemii koronawirusa stał się już tylko historią. Tylko wspólnymi siłami możemy uwolnić się od ciągłego strachu o życie i zdrowie naszych bliskich.
SZCZEPMY SIĘ! – tylko tyle i aż tyle.